Ara
Close this search box.

Shankha Pushpi

Shankha Pushpi, stres ve yüksek zihinsel stresle başa çıkmaya yardımcı olmak için harika bir çare. Hafızayı ve konsantrasyonu geliştirir. Etkisinin gücü ile Shankha Pushpi, Brahmi’ye benzer. Bu iki Ayurveda ilacı, beyin fonksiyonunu eski haline getirmek, sürdürmek ve iyileştirmek için en iyi çareler olarak kabul edilir.

Shankha Pushpi, tonik-nootropik, yani öğrenme, analitik düşünme ve hafıza üzerinde olumlu etkisi olan bir ilaçtır. Bu özelliği ile okula giden çocuklara ve üniversite öğrencilerine çok yardımcı olmaktadır. Kullananlar, sadece gerekli olan yeni bilgiyi hatırlamakla kalmaz, ilaç aynı zamanda hafızada tutmaya ve neyin gerekli olduğunu hızlıca hatırlamaya yardımcı olur. Bu, özellikle sınavlarda ve hızlı reaksiyon vermenin gerekli olduğu yerlerde önemlidir. Dahası, bu göstergeleri sadece zihinsel çalışanlar için değil, aynı zamanda fiziksel çalışanlar, örneğin teknisyenler ve sporcular için de iyileştirir.
Shanka Pushpi, sinir sistemini güçlendirir ve canlandırır, beyindeki kan dolaşımını normalleştirir, kan damarlarını iyi durumda tutar ve ayrıca beyin hücrelerinin, kemiklerin ve sinir dokularının beslenmesini iyileştirir. Hafıza bozukluğu ve yaşla birlikte düşünme hızı problemleriyle iyi başa çıktığı ve Parkinson hastalarının durumunu iyileştirdiği için yaşlılarda faydalıdır.

Bu ilaç, beyin aktivitesini uyarmanın yanı sıra cildin durumu üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir. Sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm kazandırır. Bu ürün sayesinde cilt hücreleri aktif olarak yenilenir ve oksijen ile beslenir. Sonuç olarak daha sağlıklı ve genç görünüm verir. Ayrıca kan basıncını normalleştirir, kan kolesterol seviyelerini düşürür, mukoza zarındaki ülserlerin iyileşmesini destekler ve zihni sakinleştirir. İlacın gerçekten çok çalışmasını istiyorsanız, onu Brahmi Churna’nın yanı sıra diğer tonikler ve rasayanalar ile birlikte kullanmayı deneyin. Shankha Pushpi’yi kullanarak, zekanızın hızının, hareket koordinasyonunun ve hatırlama yeteneğinizin ne kadar geliştiğine şaşıracaksınız.

Aktif içerik:
Shankha Pushpi (Convolvulus pluricaulis). Beyin aktivitesini etkili bir şekilde geliştiren ve diğer beyin uyarıcılarının sinir sistemi üzerindeki olumlu etkisini çoğaltan bir bitki. Daha hızlı öğrenmeye yardımcı olur, konsantrasyonu geliştirir, hafıza performansını iyileştirir. Konuşma kusurlarının yanı sıra strese yardımcı olur, reaksiyon hızını artırır. Ayrıca metabolik sürecin iyileştirilmesine yardımcı olur, bağışıklık sistemini ve ruh sağlığını güçlendirir, sinir sistemini iyi durumda tutar ve çocuklarda zihinsel gelişimi destekler. Yetişkinlerde düşünmenin etkinliğini ve üretkenliğini artırır, onları strese karşı daha dirençli hale getirir. Sağlıklı uykuyu normalleştirir, yoğun zihinsel ve duygusal stres nedeniyle yaşanan uykusuzluğu ortadan kaldırır. Serebral dolaşımı iyileştirerek baş ağrılarını azaltmak için kullanılır. Ateş düşürücü, kan temizleyici, idrar söktürücü etkisi vardır.

Brahmi (Bacopa monnieri):
Zihinsel yetenekleri arttırır, hafızayı geliştirir, reaksiyon hızını artırır, uygun kan dolaşımını normalleştirir, vazospazmı giderir, baş ağrılarını hafifletir ve genellikle beynin herhangi bir rahatsızlığı için faydalıdır. Bilgi ile çalışanlar ve öğrenciler tarafından kullanılması tavsiye edilir. Yaşlılarda Skleroz ve Parkinson hastalığının yanı sıra küçük çocuklarda hiperaktivite ve huysuzluk için kullanılır. Uyuşukluğa neden olmadan sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte, yetişkinlerde, Brahmi sinir sistemini düzeltir, özellikle artan zihinsel stres ve stres dönemlerinde sakinleşmeye yardımcı olur. Sağlıklı uyku ve iştah verir. Hem Anoreksiya hem de aşırı yemeye yardımcı olur. Kilo vermek isteyenler, bu doğal çarenin şeker isteklerini önemli ölçüde azalttığını bilmekten memnuniyet duyacaktır. Aynı zamanda işitmeyi çok iyi geliştirir ve belki de bunun için en iyi çözümlerden biridir. Bağışıklığı artırır. Alkaloidler, flavonoidler, steroid saponinler, şeker alkolleri ve fitosterollerden oluşan zengin bir kimyasal bileşime sahiptir.

Ashwagandha (Withania somnifera): Afrodizyaktır. Zihinsel ve bedensel dayanıklılığı artırır, hastalık ve ameliyatlardan sonra vücudu normale döndürür. Asteni, halsizlik, ilgisizlik, hayata karşı ilgi kaybı gibi durumları etkisiz hale getirir, koşullar değiştiğinde adaptasyonu hızlandırır, yaşa bağlı değişiklik sürecini yavaşlatır, enerji metabolizmasını harekete geçirir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun savunmasını uyarır. Nöropsikiyatrik hastalıklardan muzdarip hastaların durumu üzerinde son derece olumlu bir etkiye sahiptir, uykuyu normalleştirir, libidoyu artırır, kan kolesterol seviyelerini normalleştirir ve kalbi güçlendirir. Hafızayı ve zekayı geliştirir, sinir sistemini yatıştırır, depresyon, uykusuzluk, kronik yorgunluk sendromuna yardımcı olur. Güç verir, konsantrasyonu ve dikkati geliştirir.

Paniculata (Celastrus paniculatus):
Yüksek oranda B vitamini içerir, hafızayı ve zekayı geliştirir, sinir sistemini yatıştırır, depresyon, uykusuzluk, kronik yorgunluk sendromuna yardımcı olur. Güç verir, konsantrasyonu ve dikkati artırır, bunama, ödem, iltihaplanma, zayıf dolaşım ve sindirim, iktidarsızlık, amenore, yaralar, ülserler, baş ağrısı, astım, dispepsi için kullanılır. Vata dosha’nın dengesini geri yükler.

Bataklık Hint kamışı (Acorus calamus): Entelektüel yetenekleri artırır, konuşma eklemlenme bozulluklarını iyileştirir. Vata Dosha’yı dengeler, kan ve lenfatik sistemi temizler. Dokuyu onarmaya yardımcı olur, vücuttaki enerjinin hareketini normalleştirir, iştahı geri kazandırır.

Kullanım şekli: Yetişkinlerde günde iki kez ılık su veya süt ile 2 tablet. 6-14 yaş arası çocuklarda günde iki kez 1-2 tablet. Kullanım süresi 60 gündür. Profilaksi için yatmadan önce 1 tablet alınır. Profilaktik kullanım süresi 3-4 aydır. 30 C° geçmeyen bir hava sıcaklığında serin ve kuru bir yerde saklayın. Buzdolabına koymayın.

Endikasyonlar: hafıza sorunları, zihinsel ve duygusal stresin artması, uykusuzluk, sinirlilik, yüksek veya düşük tansiyon, baş ağrısı, kan hastalıkları, korkular, nevrozlar, nevralji, Parkinson hastalığı, ilgisizlik, yorgunluk, düşük konsantrasyon, zayıf öğrenme yeteneği, çocukluk korkuları ve kaprisler.

Kontrendikasyonlar: gebelik, emzirme dönemi, ilaç bileşenlerine karşı bireysel hoşgörüsüzlük durumlarında kullanılmamalıdır.

Shankha Pushpi’nin Bileşimi: Shankha Pushpi (Convolvulus pluricaulis), Brahmi (Bacopa monnieri), Yashtimadhu (Glycyrrhiza glabra), Guduchi (Tinospora cordifolia), Ashwagandha (Withania somnifera), Shatavaragus ırkı (Asliparagus alba Acorus calamus), Smritisagar ras, Swarnamakshik bhasma, Celastrus paniculatus, Atibala (Abutilon indicum), Pushkara (Inula racemosa), Amla (Emblica officinalis)

Sıparış vermek için bize ulaşın: 0 553 759 29 96 (Tel,Whatsapp)

Yeni haberleri almak için bizi takip edin…
İnstagram: @Ayurveda_Türkiye  ve   @dogruyoga

Paylaşın

Diğer Yazılar

Balya-ayurvedik yağı

Açıklama: Balya masaj yağı, Vata tipi insanlar veya Vata dosha ve ilgili hastalıkları dengelemek için yapılmıştır. Soğuk mevsimlerin vazgeçilmezi. Ayurveda özellikleri: Vata azalır, Pitta ve

Depresyon

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bilim adamları, bir kişi ne kadar erken kalkarsa, kasvetli, melankolik ve cansıkıcı ruh halinin onu daha az tehdit ettiğini bulmuşlardır. Depresyon en

Shatavari gulam

İçindekiler: Kuşkonmaz, Hurma şekeri, Ghee (ghee), çıplak meyan kökü, Vetiver, uzun yapraklı Maduca, Hint Oroxylum, Kakule, Seylan tarçın, Malabar tarçın, Kimyon, Kişniş, uzun biber, Sassurea,

Sukumaram kwatham

İçerik: Punarnava – Boerhaavia diffusa, Vilwa – Aegle marmelos, Kasmari – Gmelina arborea, Patala – Stereospermum suaveolens, Syonaka – Oroxylum indicum, Agnimantha – Premna corymbosa,

İlgili Yazılar

Balya-ayurvedik yağı

Açıklama: Balya masaj yağı, Vata tipi insanlar veya Vata dosha ve ilgili hastalıkları dengelemek için yapılmıştır. Soğuk mevsimlerin vazgeçilmezi. Ayurveda özellikleri: Vata azalır, Pitta ve

Devamını Oku »

Depresyon

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bilim adamları, bir kişi ne kadar erken kalkarsa, kasvetli, melankolik ve cansıkıcı ruh halinin onu daha az tehdit ettiğini bulmuşlardır. Depresyon en

Devamını Oku »

Shatavari gulam

İçindekiler: Kuşkonmaz, Hurma şekeri, Ghee (ghee), çıplak meyan kökü, Vetiver, uzun yapraklı Maduca, Hint Oroxylum, Kakule, Seylan tarçın, Malabar tarçın, Kimyon, Kişniş, uzun biber, Sassurea,

Devamını Oku »