Shatavari gulam

202

İçindekiler: Kuşkonmaz, Hurma şekeri, Ghee (ghee), çıplak meyan kökü, Vetiver, uzun yapraklı Maduca, Hint Oroxylum, Kakule, Seylan tarçın, Malabar tarçın, Kimyon, Kişniş, uzun biber, Sassurea, Hint bektaşi üzümü, Vişne Odun

Üretici: Arya Vaidya Eczanesi

TAB
AÇIKLAMA
Bu Ayurveda reçelinin ana bileşeni, Hindistan’ın kadınlar için en iyi ve en çok kullanılan bitkisi olan Shatavari’nin yanı sıra soğutmaya yardımcı olan diğer yaşlanma karşıtı bitkilerdir. Shathavari Gulam, jinekolojik hastalıkların, idrar yolu hastalıklarının ve karaciğerin tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kadınlar için mükemmel bir genel toniktir, kadın sağlığını ve uzun ömürlülüğünü iyileştirmeye yardımcı olur, adet döngüsünü ve üreme sistemini destekler, yaralı ve bitkin insanların enerjisini geri kazandırır.

Premenstrüel sendrom, amenore, dismenore, ağrılı adet kanaması, menoraji, ağır adet kanaması, klimakterik sendrom gibi adet bozukluklarının tedavisi için önerilir, laktasyonu iyi uyarır. Shathavari Gulam ayrıca idrar yolu enfeksiyonları, bel soğukluğu, leucorrhoea, idrar bozuklukları (dizüri, oligüri), rahim sorunları, seminal bozukluklar, sarılık, anemi, baş dönmesi, bayılma, yanma hissi, hiperasite, mide ülseri, ağrı için kullanılır. karın, tümörler, hipertansiyon, epilepsi, ishal, aşırı terleme, sinir bozuklukları, öksürük, yorgunluk, kan pıhtılaşma bozuklukları. İmmünomodülatör.

Sindirimi düzeltmek için kullanılır (dispepsi ile), beyin hücrelerini soğutur, idrar söktürücü özelliklere sahiptir, erkekler için de etkilidir. İktidarsızlık, cinsel güçsüzlük ve cinsel organ iltihabı, libido kaybı, kısırlık durumlarında kullanılır.

Uygulama modu:
Yemeklerden önce (veya sonra) günde 2 kez 10-15 g (1-1,5 çay kaşığı) ılık sütle veya bir Ayurveda uzmanının belirttiği şekilde kullanılır.

Kontrendikasyonlar:
Bileşenlere bireysel hoşgörüsüzlük.

Kullanmadan önce bir Ayurveda uzmanına danışmanız tavsiye edilir.

100 g için besin değeri: proteinler: 4 g, yağlar: 33 g, karbonhidratlar: 51 g.

100 g başına enerji değeri: 520 kcal

Saklama koşulları: Çocukların ulaşamayacağı serin ve kuru bir yerde saklayın. Açılan kavanozu buzdolabında saklayın.

Bu bilgiler yalnızca rehberlik amaçlıdır. Lütfen kullanmadan önce bir Ayurveda uzmanına danışın.

Sıparış vermek için bize ulaşın: 0 553 759 29 96 (Tel,Whatsapp)

Yeni haberleri almak için bizi takip edin…
İnstagram: @Ayurveda_Türkiye  ve   @dogruyoga

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here