Narasimha Rasayana

1098

Narasimha Rasayana, açık kahve renkte, çekici ve tatlı bir macun olup, çok ünlü bir Ayurvedik üründür.
Zayıflığı gidermek, kiloyu artırmak, saç uzamasını ve gençleşmeyi sağlamak ve Panchakarma prosedürüne hazırlanmak için kullanılır.

Ashtang Hridayam’ın Ayurveda incelemesinde, Uttarasthana, bölüm 39, 169173 diyor ki; “…. Bu, 1 pal (50 gr.) dozunda şeker veya balla alınan bir ilaçtır. İsteyene servet, güçlü bir vücut getirecek; onu günahlarından arındıracak, onu vahşi bir boğa gibi güçlü yapacak, at kadar hızlı, siyah arının vücudu gibi koyu saçları olacak, yüzü nektar gibi büyüleyici olacak ve birçok kız ondan hoşlanacak, konuşma, akıl ve bilgelikle parlayacak, [o] güçlü bir sindirim ateşi kazanacak, Altın gibi parlak görünecek ve bir ay [Narasimha rasayana] alarak Lord Narasimha’nınki gibi güçlü bir vücuda sahip olacak. Hastalıklar, Narasimha Rasayana’yı kabul eden kişiyi atlayacak, tıpkı asuralar etrafından geçer gibi. Hastalıklar elinde parlak bir sudarshanachakra’nın parladığı Lord Narasimha’dan korkarlar.”

* Bağışıklık sistemini iyileştirir, fiziksel güç ve dayanıklılığın artırır.  Yaşlanma karşıtı mükemmel özellikleri ile bu rasayana, tüm vücut için bir toniktir, ayrıca cinsel isteği ve potensi artırır.
* Narasimha Rasayana’yı almak, kadınlar ve erkekler için eşit derecede faydalıdır. Fiziksel sağlığı destekler, kadınlarda ve erkeklerde doğurganlığı artırır.
* Saçların erken dökülmesi ve beyazlaması, Narasimha Rasayana ihtiyacınıza işaret eder.
* Her türlü jinekolojik hastalıklarda Narasimha Rasayana kullanımı çok faydalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here