Ara
Close this search box.

Ayurvedik diş macunu

ayurvedik diş macunu, doğal diş macunu

TANIM

Diş macunu Vikko Vajradanti 18 farklı Ayurvedik şifalı bitki ve bitki kabuklarının mükemmel bir kombinasyonudur ve jenerasyonlar boyudur test edilmiştir. Pasta Wikko’nun kanamayı durdurucu, antiseptik ve ağrı dindirici özellikleri bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan her tedavi edici bileşen, güçlü dişler ve diş etleri için çok faydalıdır. Bu bileşenler yardımı ile diş etleri uyarılmakta ve güçlendirilmekte, tartar oluşumu da önlenmektedir. Vicco Vajradanti macununun düzenli kullanımı, kozmetik diş macunlarının aksine, yalnızca güçlü diş etlerine değil, ısırma gücünüze de katkıda bulunacaktır. Vicco Vajradanti iltihap, diş ağrısı, şişmiş veya kanayan diş etleri için çok başarılı bir devadır ve diğer diş etlerine ilişkin (periodontal) hastalıkların iyileştirme süreçlerine de katkıda bulunmaktadır. Düzenli kullanımın ardından diş mineleri de beyazlamaktadır ve bu macun çocukların kullanımı için tamamiyle güvenlidir.

Diş sağlığı, ayurveda, doğru dişler temizliği, ayurvedik diş macunuAyurvedik diş macunu Vicco içeriğinde, hayvansal ürünler, sentetik veya mineral yağlar, yapay renkler veya kokular ya da koruyucu katkı maddeleri içermemektedir. Aynı zamanda içeriğinde florür de bulunmamaktadır ve bahsettiğimiz üzere çocukların kullanımı için güvenlidir.

AKTİF BİLEŞENLER:

Babhul (Acacia Nilotika) – 1,8 g – Acacia Nilskaya – bir refine kaynağı, aşikar kan durdurucu özelliği ve yaraları tedavi edici özelliği bulunmaktadır. İltihap karşıtı ve bakteri karşıtı özellikler de göstermekte ve diş etlerini güçlendirerek, kanamaların azaltılmasına veya yaraların ve ülserlerin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Jambhul (Syzigium Jambolanum) – 1g – Hindistan’a Özgü Böğürtlen – Bu bileşenin de iltihap karşıtı, kan durdurucu özelliği vardır. Bu böğürtlenin kabuğundan yapılmış olan macunlar, iltihap, kanayan diş etleri, periyodontit, stomatit ve ağız içi ülserlerinin iyileştirilmesi için kullanılmaktadır. Bu kan durdurucu özellik, diş etlerini güçlendirmektedir.

Lavang (Caryobhyllus Aromaticus) -0,06g – Karanfil Ağacı – Aromatik, antiseptik ve analjezik (ağrı kesici) özellik taşımaktadır. Tükürük bezlerini uyararak, diş etlerindeki kan dolaşımını hızlandırır ve kötü nefesin giderilmesini sağlar.

Manjishtha (Rubia Cordifolia) – 2,6g – Hindistan’a Özgü Kuş Üzümü – Bu bileşenin de iltihap karşıtı ve yaraları iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Diş etlerinin aşınması durumlarında kullanılmakadır.

Dalchini (Cinnamomum Zeylanicum) – 0.16g – Tarçın – Belirgin aromatik, kanamayı durdurucu ve antiseptik özellikleri bulunmaktadır.

Bor (Zizyphus Sativus) – 1g – Chinese Phoenix Bitkisi Kabuğu – Tonik ve anestetik etkisi bulunmaktadır.

Vajradanti (Barleria Prionitis) – 0.5g – Barleria – İltihap karşıtı özellikleri bulunmaktadır.

Acrod (Juglans Regia) – 0,06g – Hertz Yemişi Bitkisinin Kabuğu – Kanamayı durdurucu ve antiseptik özellikleri bulunmaktadır. Ağız içini diş taşlarından arındırır. Bu üç özelliğinin bileşiminin sonucu olarak da diş eti iltihabının semptomları kontrol altına alınmaktadır.

Khair (Acacia Katehu) – 1,64g – Acacia Catechu – Güçlü kanamayı durdurucu özellikleri sayesinde, diş etlerinin kanaması ve gevşeme durumlarının giderilmesi mümkün olmaktadır. Aynı zamanda diş ağrısını da hızlı bir şekilde gidermektedir!

Patang (Caesalpina Sappan) – 2,4g – Cesalpania – Bir refine kaynağıdır ve yine kanamayı durdurucu özellikleri bulunmaktadır.

Akkai Kadha (Anacylus Pyrethrum) -0.26g – Akarakarava – Ağrı Medici özelliği sayesinde, bu bitki diş ağrısının çok kısa zamanda giderilmesine yardımcı olmaktadır. Antiseptik özellikleri ile de diş çürümesinin önlenmesi veya tedavi edilmesinde de etkilidir.

Bakul (Mimusops Elengi) – 3,2 g – Hindistan’a Özgü Mushnula – Bu bitkinin kabuğunun kaynatılması ile elde edilen özüt, kanamayı durdurucu özellikleri sayesinde salya artışı durumlarında veya diş eti hastalıklarının giderilmesinde çok etkili olmaktadır.

Jeshthamadh (Glycyrrhiza Clabra) – 1,3g – Meyan Kökü – Diş etlerinin yenilenmesini ve sağlıklı bir hale gelmelerini sağlar.

Kabab-Chini (Chirfal Zanthoxylum Rhetsa) – 1,94 – Pepper Kubebe – Diş etlerindeki acıyı ve iltihapları azaltır. İstenmeyen ağız içi kokusunu belirgin seviyede azaltır.

Anant Mul (Hemidesmus Indicus) – 0,4g – Hindistan’a Özgü Sarsparil Kökü – Aromatik özellikleri sayesinde istenmeyen ağız içi kokusunu azaltır ve diş etlerini rahatlatır.

Maifal (Querous Infectoria) -0,06g – Meşe Kabuğu – Sıkılaştırıcı (büzücü) – kanamayı durdurucu özellikleri vardır.

Trifala (Amla, Harda, Behada) – (Embica officina, Terminaria Chebula, Terminalia Bellerica) -1,6g – Amla, Haritaki ve Babhitaki’den oluşan Ayurvedik karışım. Bu karışımın yenileştirici, sıkılaştırıcı, kanamayı durdurucu, iltihap karşıtı, antibakteriyel ve soğutucu özellikleri bulunmaktadır. Yaraların iyileşmesini kolaylaştırır. C vitamini kaynağıdır. Dişleri güçlendirir. Bibhitaki aynı zamanda doğal bir boyadır.

Ajwan – 0.02g – Yabani Kereviz Tohumları – Kanlı irin oluşumuna engel olur. Esansiyel yağların aromatik özellikleri sayesinde istenmeyen ağız içi kokusunu giderir. Antiseptik etkileri vardır.

Kullanım talimatları: Yalnızca harici kullanım içindir.

Uyarılar: Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. İçeriğindeki bileşenlere intoleransınız varsa kullanmayınız.

Saklama Koşulları: Serin ve kuru yerde saklayınız.

Bileşim Şekli: Diş Macunu

Sıparış vermek için bize ulaşın: 0 506 179 29 96 (Tel,Whatsapp)

Yeni haberleri almak için bizi takip edin…
İnstagram: Ayurveda_Türkiye

Paylaşın

Diğer Yazılar

Balya-ayurvedik yağı

Açıklama: Balya masaj yağı, Vata tipi insanlar veya Vata dosha ve ilgili hastalıkları dengelemek için yapılmıştır. Soğuk mevsimlerin vazgeçilmezi. Ayurveda özellikleri: Vata azalır, Pitta ve

Depresyon

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bilim adamları, bir kişi ne kadar erken kalkarsa, kasvetli, melankolik ve cansıkıcı ruh halinin onu daha az tehdit ettiğini bulmuşlardır. Depresyon en

Shatavari gulam

İçindekiler: Kuşkonmaz, Hurma şekeri, Ghee (ghee), çıplak meyan kökü, Vetiver, uzun yapraklı Maduca, Hint Oroxylum, Kakule, Seylan tarçın, Malabar tarçın, Kimyon, Kişniş, uzun biber, Sassurea,

Sukumaram kwatham

İçerik: Punarnava – Boerhaavia diffusa, Vilwa – Aegle marmelos, Kasmari – Gmelina arborea, Patala – Stereospermum suaveolens, Syonaka – Oroxylum indicum, Agnimantha – Premna corymbosa,

İlgili Yazılar

Balya-ayurvedik yağı

Açıklama: Balya masaj yağı, Vata tipi insanlar veya Vata dosha ve ilgili hastalıkları dengelemek için yapılmıştır. Soğuk mevsimlerin vazgeçilmezi. Ayurveda özellikleri: Vata azalır, Pitta ve

Devamını Oku »

Depresyon

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bilim adamları, bir kişi ne kadar erken kalkarsa, kasvetli, melankolik ve cansıkıcı ruh halinin onu daha az tehdit ettiğini bulmuşlardır. Depresyon en

Devamını Oku »

Shatavari gulam

İçindekiler: Kuşkonmaz, Hurma şekeri, Ghee (ghee), çıplak meyan kökü, Vetiver, uzun yapraklı Maduca, Hint Oroxylum, Kakule, Seylan tarçın, Malabar tarçın, Kimyon, Kişniş, uzun biber, Sassurea,

Devamını Oku »